Video: Kradl drogistické zboží, aby si mohl obstarat jídlo a pervitin

ilustrační foto

TRUTNOVSKO – Policisté zadrželi v uplynulých dnech sedmadvacetiletého muže, který loupil a to hned několikrát. Zřejmě mu nestačilo, že byl v minulosti několikrát odsouzen a pobýval ve vězení, teď se do něj může vrátit až na tři roky.

V rukách trutnovských policistů skončil muž, který se měl dopustit od prosince minulého roku do současné doby deseti krádeží v různých obchodech. Při nich se soustředil na drogistické zboží, které si vždy ukryl pod bundu a odešel bez placení. Vše obratem prodal a nakoupil si za získané peníze nejen jídlo, ale také pervitin, jelikož je drogově závislý. Na své lupy se vydával zejména v Trutnově, ale také ve Dvoře Králové nad Labem a Vrchlabí. Prodejcům způsobil škodu za více než 15 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Obviněný 27letý muž, byl v minulosti několikrát odsouzen, naposledy opustil brány věznice v srpnu minulého roku a policistům je rozhodně známou problematickou osobou. Jedná se o muže bez domova, který nikdy nepracoval. „Policejní komisař k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného do vazby, který soudce Okresního soudu v Trutnově akceptoval a muž je stíhán vazebně,“ říká policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová. V případě prokázání viny, muži hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.