Do Libereckého kraje se vrátila zima, na silnice znovu vyrazily sypače

LIBERECKÝ KRAJ – Přestože minulý týden to s počasím vypadalo téměř na léto, v závěru velikonočních svátků se k nám vrátila zima. Na řadě míst kraje, i v nížinách, sněžilo a mrzlo. Některé silnice byly dnes ráno zledovatělé a ležely na nich zbytky čerstvě napadaného sněhu. Zásadní komplikace v dopravě či vážné nehody ale prudká změna počasí nezpůsobila.

V Libereckém kraji jsou silnice s opatrností sjízdné. V horských oblastech na Jablonecku a Semilsku na nich leží rozbředlý sníh či jeho zbytky, v dalších částech kraje mohou mokré povrchy silnic namrzat. Teploty se v kraji vrátily pod nulu. Dnes ráno bylo mezi minus dvěma až minus třemi stupni Celsia, na horách klesly pod minus pěti stupňů.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. 

Zbytky sněhu leží i na silnici I/14 z Jablonce nad Nisou do Tanvaldu. Jinak jsou hlavní tahy v kraji po chemickém ošetření mokré nebo vlhké. Meteorologové v předpovědi pro Liberecký kraj varují, že na hřebenech hor se mohou místy tvořit sněhové jazyky. Přes den by měla být v kraji proměnlivá, převážně velká oblačnost se sněhovými přeháňkami. Ojediněle se mohou vyskytnout bouřky. Teploty se přes den dostanou maximálně na dva až pět stupňů Celsia, na horách zůstanou pod nulou.

S omezením musejí ode dneška počítat motoristé na příjezdu do Liberce od Prahy po silnici I/35. Důvodem je rekonstrukce mostu u Makra v Liberci-Doubí. Doprava tam až do září bude vedena obousměrně ve druhém jízdním pásu ve směru na Prahu. Stavbaři dnes kvůli rekonstrukci, jež potrvá do června, uzavírají také silnici z Liberce na Ještěd. Motoristé se z Liberce dostanou jen k parkovišti u kabinové lanovky. Parkoviště na Výpřeži a vrchol Ještědu budou pro automobily i cyklisty přístupné jen z druhé strany Ještědského hřbetu od Proseče pod Ještědem nebo Křižan.

Teploty by se měly zvýšit až v závěru týdne, kdy se přes den konečně přehoupnou přes 10 stupňů Celsia. V dalších třech týdnech se bude postupně oteplovat, teploty by měly odpovídat obvyklým dubnovým hodnotám, tedy v maximech kolem 16 stupňů.

Ilustrační foto: Shutterstock