Dodávka se na přejezdu na železničním koridoru srazila s projíždějícím vlakem

OLOMOUCKO – Dnes po osmé hodině ráno přijali policisté oznámení o srážce dodávky s vlakem na železničním přejezdu v Grygově na Olomoucku. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn, došlo pouze k hmotné škodě. Železniční provoz na trati je nyní zcela obnoven.

Dnes po osmé hodině ráno přijali policisté oznámení o srážce dodávky s vlakem na železničním přejezdu s ulicí Blatecká v Grygově na Olomoucku. Grygov leží na třetím železničním koridoru vedoucím z Chebu do Čadce na Slovensku. Podle prvotního zjištění řidič Fiatu Ducato vjel na železniční přejezd, kde se střetl zadní částí s projíždějícím vlakem. Za jakých okolností a příčin došlo k nehodě na přejezdu se závorami zjišťují olomoučtí dopravní policisté ve spolupráci s Drážní inspekcí. Ve vlaku cestovalo zhruba 30 lidí. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Řidič ani strojvůdce nebyli pod vlivem alkoholu. Hmotná škoda činí 350 000 korun. Po nehodě byl železniční provoz veden pouze po jedné ze dvou kolejí. V jedenáct hodin se podařilo provoz plně obnovit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .