Jihlava nabízí k prodeji pozemky i domy. Sledujte interaktivní mapu

Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Město nabízí k prodeji pozemky, byty i nemovitosti určené jak veřejnosti, tak developerům. Pro snadnější orientaci vznikla interaktivní mapa, která zájemcům všechny aktuální nabídky přehledně ukáže.

Na svém dubnovém jednání schválili zastupitelé města prodej pozemku v lokalitě Na Kalvárii za více než dva miliony korun a prodej domu na Sokolovské ulici za necelých osm milionů korun. Další nabídky lze najít v přehledné mapě pod tímto odkazem. „Z vlastní zkušenosti vím, že Jihlava je město příjemné pro život. Proto chceme bydlení v Jihlavě udělat dostupnější a otevřít naše město novým obyvatelům a investorům,“ uvedl náměstek pro oblast majetku Martin Laštovička.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V mapě je již nyní zveřejněno deset prvních pozemků v majetku města, které jsou určeny k prodeji. Na každý prodej se bude vyhlašovat výběrové řízení s tím, že jej musí vždy schválit zastupitelstvo města. U vybraných pozemků bude jednou z podmínek prodeje také předložení architektonické studie útvaru městského architekta. Podrobné podmínky prodeje budou v dostatečném předstihu uveřejněny na internetových stránkách města.

Nově lze bydlení v Jihlavě najít například na Bedřichově, ve Vysoké, na Pávově, ale i v centru města. Zde jsou na prodej plochy pro výstavbu bytových a polyfunkčních domů například v Bezručově ulici nebo na křižovatce ulic U Dvora a Pod Příkopem. K mání je i pozemek ve svahu s výhledem do krajiny Sasovského údolí u Krajní ulice, vhodný pro rodinné bydlení.

Se svými dotazy se mohou zájemci obrátit na architektku Kateřinu Bezděkovskou z útvaru městského architekta na e-mailové adrese katerina.bezdekovska@jihlava-city.cz nebo na telefonu 565 591 655.