Lávku přes Moravu čeká jarní údržba, na tři týdny se uzavře

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Stavbaři se po zimní pauze znovu vrátí na kroměřížskou lávku pro pěší přes řeku Moravu. Budou tam dodělávat opravy, které po loňské velké rekonstrukci kvůli nepříznivému počasí nestihli. Během prací se lávka asi na tři týdny uzavře.

V plánu je dokončení sanace podhledu nosné konstrukce lávky a zpevnění břehů u zříceného revizního schodiště na obou březích Moravy. Dokončí se i monitorovací systém na měření vlhkosti nosné konstrukce lávky.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Práce si vyžádají uzavření lávky. „Půjde o tři týdny v rámci období od 19. dubna do 21. května. Termín zahájení prací upřesníme několik dnů před začátkem podle aktuálních povětrnostních podmínek,“ sdělil vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Lávka byla od 15. prosince 2017 zavřená kvůli kontrole, kterou starosta nařídil poté, co se v Praze zřítila lávka postavená podobným způsobem. Podle závěrů odborníků ji bylo třeba opravit a rekonstrukce trvaly až do loňského prosince, kdy se znovu otevřela. Stavbaři především odstranili původní pochůzí vrstvy na lávce, lávku opatřili novou hydroizolací a také vyměnili zábradlí. V roce 2019 byla lávka staticky zajištěna externími lany. Stavbaři zesílili stávající konstrukci lávky vnějšími předpínacími kabely složenými z mimořádně ochráněných předpínacích lan, která byla ukotvena za původní opěry. Lana se pod lávkou kříží a zajistila ji zespodu.