Lidská zloba nemá hranice, Večerníčka zničili vandalové

Děti si užily s Večerníčkem spoustu legrace, DDM ORION

NĚMČICE NAD HANOU – V době, kdy je kulturních akcí jako šafránu, poničili vandalové zábavnou trasu pro děti. Vycházku s Večerníčkem pro naše nejmenší připravilo Středisko volného času ORION v Němčicích nad Hanou.

Stezka, dlouhá 3,5 kilometru, měla zabavit naše nejmenší spoluobčany pomocí úkolů, inspirovaných večerníčkovými příběhy. Přestože se u dětí těšila velké oblibě, nedožila konce Velikonoc, protože ji zničili vandalové. Nejenže už další dětem radost neudělá, ale navíc se musí nepořádek z rozbitých čtrnácti stanovišť uklidit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Bohužel jsme přistoupili k odstranění „Vycházky s Večerníčkem“. Stanoviště už jsou tak poničená a rozkradená, že není v našich možnostech stezku udržet na takové úrovni, na jakou my jsme zvyklí. Velice se omlouváme těm z vás, kteří se teprve chystali, ale nešlo to jinak. Bylo porozbíjeno 90 % úkolů,“ sdělilo vedení ORION.

Němčické aktivity pro děti jsou přitom proslulé široko daleko a rozhodně nejsou jen lokální záležitostí. Jezdí sem děti nejen z prostějovského okresu, ale i z Přerovska a Kroměřížska. Organizátoři na sociálních sítích informovali, že tuší, kdo za poškozením jejich iniciativy stojí, ale není v jejich moci s tím nic udělat.

„Chceme poděkovat všem kolegům za vytrvalost a neutuchající nadšení a v neposlední řadě i za úklid podél celé stezky po prasatech převlečených za lidi,“ dodává ORION. Nezbývá než věřit, že tento smutný konec organizátory neodradí a dočkáme se nějakého pokračování. Zejména v době, kdy děti nejsou ve školách a doma se nudí, je každá aktivita k jejich pobavení k nezaplacení.