Mladý muž spadl z posedu u Mikulčic. Polámal se tak, že pro něho letěl vrtulník

HODONÍN -Letošní Velikonoce byly pro záchranáře netypické. Oproti předchozím rokům výrazně ubyly výjezdy k pacientům, jejichž úrazy nebo zhoršený zdravotní stav zapříčinilo nadměrné požití alkoholu. Velikonoční svátky se ale bohužel neobešly bez tragických nehod ani vážných zranění.

Během neděle záchranářský vrtulník vzlétal několikrát. Po čtvrté hodině odpolední letěl do Mikulčic ke zraněnému mladému muži, který spadl z posedu z výšky asi čtyř až pěti metrů. Zároveň byla vyslána i pozemní lékařská posádka z Hodonína, která na místo dorazila současně s vrtulníkem. „Zdravotníci pacienta, který si pádem způsobil fraktury horních i dolních končetin, vyšetřili, zaléčili, zafixovali a vrtulník jej následně transportoval do traumacentra Fakultní nemocnice v Bohunicích k další péči,“ popsala tisková mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.