Muž v Čebíně opravoval traktor, ten ho přejel

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Na Velikonoční pondělí starší muž v Čebíně opravoval traktor, který ho krátce po osmé hodině ráno přejel velkým zadním kolem a vážně ho zranil.

Na pomoc přijeli hasiči z Tišnova a muže vytáhli zpod traktoru, takže jej nebylo potřeba vyprošťovat technickými prostředky. Do příjezdu záchranné služby muži poskytovali první pomoc. Dispečink záchranářů vyslal leteckou záchrannou službu i pozemní posádku. „V době příjezdu zdravotníků byl pacient při vědomí, jeho zranění však byla velmi vážná. Utrpěl těžké poranění břicha, pánve a dolních končetin. Naši zdravotníci jej ošetřili, zaléčili, podali mu léky tišící bolest a následně byl zraněný senior sanitkou transportovaný na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Bohunicích. Překlad ze sanitky do vrtulníku totiž vážný zdravotní stav pacienta neumožňoval,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.