Muž v obchodě ukradl papriku, kterou poté ihned snědl, při útěku mu vypadl telefon z kapsy

Ilustrační foto

BRNO – Smolný den měl pětatřicetiletý muž z Brna. Poté, co ukradl papriku a ihned ji snědl, ztratil mobilní telefon se svými údaji, podle kterých bylo snadné jej vypátrat. To se strážníkům také povedlo a navíc zjistili, že je dotyčný celostátně hledaný.

Chuť na žlutou papriku byla pro muže natolik silná, že ji pronesl bez zaplacení za pokladny a tam ji rychle snědl. Ostraha ho kvůli tomuto činu zastavila, muž se rozeběhl z obchodu směrem ke Zvonařce, k jeho smůle ale vytratil mobilní telefon značky Apple. Přivolaní strážníci v něm našli mužovy osobní údaje i fotografie. O tři hodiny později ho díky snímku poznala jiná hlídka v Benešově ulici. „Dotyčný strážníkům potvrdil, že je telefon jeho a ti ho informovali, že je podezřelý z krádeže. Muž se jim ke všemu přiznal,“ dodává tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídka také nabyla dojmu, že by mohl být celostátně hledaný, což se po příjezdu republikové policie potvrdilo. Ta si proto na místě ihned převzala, podezření z majetkového přestupku strážníci předali správnímu orgánu, u kterého mu hrozí pokuta do padesáti tisíc korun.