Notorický zloděj za mřížemi obviněn z 27 trestných činů

ilustrační

PROSTĚJOV –  Ještě si ani neodkroutil první trest a hned má v zástupu další. Prostějovští kriminalisté se vydali zpestřit jednotvárné dny devětadvacetiletého muže, toho času ve výkonu trestu odnětí svobody. Nejednalo se však o návštěvu přátelskou ani zdvořilostní, ale o cestu za účelem provedení procesního úkonu.

Muž se ve vězení ocitl pro svou majetkovou trestnou činnost z minulého roku, kdy ho tam na 15 měsíců poslal Okresní soud v Prostějově. „Uvedený soud proběhl v září minulého roku, ale odsouzený se nástupu do vězení aktivně vyhýbal. Místo toho raději pokračoval v trestné činnosti na různých místech Prostějova. Stopku mu prostějovští kriminalisté vystavili v lednu tohoto roku, kdy ho vypátrali v bytě jeho prostějovské přítelkyně. Muž se stačil jen rozloučit a pak už byl eskortován do vazební věznice v Olomouci, kde byl předán k vykonání trestu,“ sdělil tiskový mluvčí František Kořínek. Kriminalisté v tu chvíli muže podezírali z několika dalších skutků majetkové trestné činnosti, správně tušili, že se s ním brzy uvidí znovu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Tento den nastal na konci března a kriminalisté se na něho dobře připravili. Muže do vězení přijeli obvinit z celkem 27 skutků majetkové kriminality. „V období od konce července do poloviny září 2020 se měl obviněný hned čtyřikrát vloupat do jednoho zmrzlinového stánku v Plumlovské ulici. Když při čtvrtém vloupání nic cenného k odcizení nenašel, dal si do poloviny listopadu pauzu. V druhé polovině listopadu se pak měl vloupat do pěti automobilů, přičemž jen ve dvou případech se mu podařilo něco odcizit,“ říká policejní mluvčí s tím, že za prosinec muže policisté viní z šestnácti skutků.

K dalším vykradeným automobilům přibyla dvě odcizená jízdní kola, jedno elektrokolo a osm prodejen. Posledních dvou vloupání do vozidel se měl dopustit 1. a 4. ledna 2021. „Přestože v celkem jedenácti případech obviněný nic neodcizil, byla výše škod způsobených odcizením a poškozením souhrnně vyčíslena na 195 tisíc korun. Pod tíhou předložených důkazů se obviněný ke všem skutkům přiznal,“ dodal Kořínek.