Podívejte, jak se tísní 50tisícové město na Hloučele

foto: R.D., Facebook

PROSTĚJOV – Nouzový stav a svátky jara patrně nejdou dohromady. Přestože stále platí nutnost zakrýt svůj obličej venku rouškou a dodržovat dvoumetrové rozestupy, lidé občerstvující se v lesoparku Hloučela si s tím hlavu opravdu nelámali. Co na tom, že strážníci i policie místo pravidelně kontrolují.

Takto to vypadalo v minulých dnech v prostějovském lesoparku Hloučela. Prostějované nemají mnoho možností, kam vyrazit nadýchat se čerstvého vzduchu, a tak je Hloučela jasnou volbou. Že stejný nápad přijde na mysl ve stejném čase víceru lidí, nikoho nepřekvapí. Jejich relaxaci u jednoho z občerstvovacích míst zdokumentoval R.D. na sociální síti facebook, z níž použitá fotografie pochází. Prý přirozené promořování v praxi, dělali se legrácky komentující.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Přestože na fotografii nedodržuje platná nařízení nikdo, oficiální výsledky kontrolní činnosti v katastru města jsou příznivé. Městská policie provedla ve spolupráci s Policií ČR v minulých dnech kontrolu zaměřenou na dodržování nouzového stavu a také zda jsou dodržována mimořádná ochranná opatření.

„Společné hlídky se zaměřily na provozovny, výdejní okénka a také zda provozovatelé dodržují při prodeji platná aktuální opatření. Dále bylo kontrolováno u občanů nošení ochranných prostředků dýchacích cest, dodržování rozestupů, konzumace alkoholu na veřejnosti a nezdržování se ve větším počtu osob na veřejném prostranství. Hlídkami nebylo při dohledu zjištěno žádné protiprávní jednání,“ sdělil tiskový mluvčí Městské policie s tím, že kontrolní činnost proběhla minulou sobotu.