Podvedl a okradl svého hluchoněmého syna, škoda se blíží k milionu korun

ilustrační foto

NÁCHODSKO – Ač to zní neuvěřitelně, tak i takové věci se bohužel stávají. Osmačtyřicetiletý muž několik let promyšleně okrádal svého syna, který ani netušil, že je poběratelem invalidního důchodu a že si na něj otec sjednává půjčky.

Jak dnes sdělila policejní tisková mluvčí Lucie Konečná, od začátku tohoto roku se náchodští policisté zabývají podezřením ze spáchání několika trestných činů, kterých se měl dopustit osmačtyřicetiletý muž v průběhu let 2014 až 2020.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž bezohledně využil toho, že je jeho syn sluchově handicapovaný a na jeho jméno založil bankovní účet, který pak využíval pro svou potřebu. Nestyděl se svému synovi zatajit, jeho přiznaný invalidní důchod i jeho zpětně vyplacenou částku. „Průběžně měl spravovat finance svého mladistvého syna a zároveň na jeho osobu od roku 2014 do 2020 uzavřít nezjištěné množství půjček v nezjištěné výši bez vědomí oprávněného majitele účtu, tedy svého syna,“ říká mluvčí.

Policisté vyšetřováním zjistili, že celková výše škody přesahuje 800 tisíc korun. Otec podvodník může za své skutky skončit na několik let ve vězení.