Policisté chtěli zkontrolovat řidiče kvůli rozbitému zadnímu světlu, vyklubal se z něj opilec s více než dvěma promile

ilustrační foto

RYCHNOVSKO – To, že alkohol za volant nepatří, asi třicetiletý muž nikdy neslyšel. V pohodě se vydal krátce po jedné hodině v noci s vozidlem Škoda Felicia na cesty. Možná si myslel, že mu jeho jízda vyjde bez povšimnutí, to se ale mýlil.

K události došlo, jak dnes potvrdila policejní mluvčí Eliška Majerová, toto pondělí v Kostelci nad Orlicí. Policisté si v nočních hodinách, při své práci, všimli škodovky, která odjížděla o benzinové pumpy a měla poškozené zadní světlo. Hlídka se okamžitě za vozidlem vydala a za účelem kontroly ho zastavila. „Následně policisté vyzvali 30letého řidiče k podrobení se dechové zkoušce. Hodnoty, které naměřili, byly překvapivé. Muž nadýchal opakovaně skoro 2,5 promile. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve odmítl,“ říká mluvčí. Nyní je prohřešek šoféra řešen a za řízení pod vlivem alkoholu mu hrozí pobyt ve vězení až na jeden rok.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté apelují na řidiče:

Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je tzv. zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce.