Policisté hledali dva ztracené seniory. Nasadili psovody i vrtulník

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Po dvou mužích, kteří odešli z domova a nedali o sobě vědět, pátrali v neděli v noci havlíčkobrodští a pelhřimovští policisté. Oba senioři byli nakonec nalezeni a předáni příbuzným.

Prvním z pohřešovaných byl devětašedesátiletý muž z Havlíčkobrodska, který odešel kolem sedmnácté hodiny odpoledne z domu k sousedovi, ale vůbec se u něj neobjevil. Rodina kontaktovala po půl deváté večer policii s tím, že senior navíc není zdravotně zcela v pořádku, a tak mají obavy o jeho život. Policisté rozjeli velkou pátrací akci.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Zapojilo se několik policejních hlídek, včetně policejních psovodů. Policistům pomáhali také příslušníci Armády České republiky a vrtulník Letecké služby Policie ČR,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Osamělého muže, který zmateně bloudil ulicemi Havlíčkova Brodu, si nakonec všimli strážníci městské policie, a tak netrvalo dlouho a senior skončil v péči rodiny.

Oznámení o druhém pohřešovaném muži přijali policisté kolem dvaadvacáté hodiny v noci. Tentokrát šlo o devětasedmdesátiletého muže z malé obce na Pacovsku, který kolem osmnácté hodiny odešel na procházku se svým psem. Policii kontaktovala dcera, která se bála o jeho život.

„Důvodem byla skutečnost, že i tento muž trpěl zdravotními obtížemi a ty mohly výrazně ovlivnit jeho orientaci v místě, kde se aktuálně pohyboval,“ uvedla Dana Čírtková. Ztraceného muže objevil kolem půlnoci, asi jeden kilometr od jeho bydliště, policejní vrtulník, a tak mohl být senior hned poté předán do péče jeho dcery.