Region bičuje silný vítr, nejvíc fouká v Luké a Slatinicích na Olomoucku

Nejvíc fouká na rovinaté Hané

OLOMOUCKÝ KRAJ – Meteorology předpovídaná změna počasí se naplnila do puntíku. Od velikonočního pondělí trápí Olomoucký kraj silný vítr, prudce se ochladilo a řidiči na severu regionu řešili námrazu. Na silnicích ale větší komplikace nezpůsobila.

Studený vzduch proudící od severozápadu přináší velmi silný vítr, který má sílu kolem 20 km/hod. Největší fičák zaznamenala stanice Luká na Olomoucku, kde byly nárazy větru až 57 km/hod, což už je síla vichru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nejvíce fouká na Olomoucku a Prostějovsku, o něco méně pak na Přerovsku. Velmi prudké nárazy větru se nachází na rovině v oblasti Hané, kde jeho proudění nebrání žádná přirozená překážka. Ve Slatinicích na Olomoucku, které jsou středobodem úrodné Hané, vítr v nárazech dosáhl  42 km/hod. V oblasti Jeseníků prudce fouká na vrcholcích hor. Turistům se nedoporučují žádné túry. Rychlost větru na Šeráku je 46 km/hod. Vítr je studený, což ještě více snižuje pocitovou teplotu.

Vítr zeslábne až k večeru. Charakter počasí se ale nezmění nejméně do čtvrtka. „Čeká nás proměnlivá, převážně velká oblačnost. Zpočátku ojediněle, postupně na většině území sněhové přeháňky, přechodně v polohách pod 300 m i srážky smíšené,“ sdělil Zbyněk Návrat z Českého hydrometeorologické ústavu v Ostravě.