Testy řidičů na Třebíčsku ukázaly alkohol i drogy

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Velikonoční pondělí se letos opět neobešlo bez řízení pod vlivem. Hned tři takové řidiče zastavili během pár hodin policisté na Třebíčsku. Šlo nejen o alkohol, ale i o marihuanu, za což řidičům nyní hrozí správní řízení.

Dvaadvacetiletou řidičku zastavili policisté v pondělí 5. dubna před polednem přímo v Třebíči, když přijížděla od ulice Znojemská na ulici Březinovu. Její test na zjištění návykových látek byl pozitivní na marihuanu, takže jí policisté další jízdu zakázali.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Další dva zadržení řidiči byli podnapilí. Prvního z nich zastavili policisté před jedenáctou hodinou dopoledne v Předíně. Jednatřicetiletému řidiči Škody Roomster naměřili hodnotu 0,89 promile alkoholu, následkem čehož mu na místě vzali řidičák a zakázali další jízdu.

Druhým zadrženým byl řidič VW Passat, který zrovna přijížděl v Třebíči od ulice Lipová na ulici M. Majerové. Ten policistům nadýchal 0,51 promile alkoholu, ale navíc neměl řidičský průkaz, což znamenalo další přestupek. Ani on již nesměl dál v jízdě pokračovat.

Jak mladá žena, tak oba muži jsou podezřelí z přestupků, za což jim může hrozit až dvacetitisícová pokuta a zákaz řízení na půl troku až jeden rok.