Tragická nehoda u Tavíkovic: Řidič osobního auta zemřel

ilustrační foto: ZZS JMK

ZNOJMO – Kolem třetí hodiny v noci ze soboty na neděli se stala tragická dopravní nehoda na silnici druhé třídy číslo 400 u Tavíkovic v části Dobronice. Auto vyjelo mimo silnici a převrátilo se přes střechu. Řidič utrpěl těžké zranění, kterému na místě podlehl.

Na místě zasahovali hasiči ze stanice Moravský Krumlov a pomohli také hasiči z Vysočiny ze stanice Hrotovice a jednotka ČEZ z Dukovan. Vyprošťovali z auta cestující, zabezpečili místo nehody, zajistili auto proti vzniku požáru a osvětlili prostor. Při nehodě zemřel řidič osobního vozu a jeho spolujezdce odvezla záchranná služba do nemocnice. „Operátorka na pomoc ihned vyslala nejbližší lékařskou pozemní posádku i záchranářský vrtulník. Ten však byl ještě za letu odvolán. Lékařka, která přijela na místo nehody, totiž zjistila, že jeden z pacientů utrpěl při nehodě mnohočetná vážná zranění, kterým podlehl ještě příjezdem záchranářů. Druhý účastník vyvázl z nehody bez poranění. Byl vyšetřen a jeho stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.