Velikonoční bilance na silnicích: Přes 30 řidičů nadýchalo, někteří pod vlivem i bourali

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ – Během prodlouženého velikonočního víkendu se policejní hlídky vydaly kontrolovat nejen současná protiepidemická opatření, ale i řidiče na krajských silnicích. Výsledky nikoho příliš nepotěšily. Alkohol v krvi mělo hned několik desítek hříšníků a pod jeho vlivem se i bouralo.

Během policejních kontrol nadýchalo přes 30 řidičů. „Z nich hned dvanáct je podezřelých za spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nadýchali totiž více než jedno promile alkoholu,“ upřesnil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Míru rozhodně neznal pětatřicetiletý řidič, který v neděli po šesté večer nezvládl řízení v Zubří. „Na rovném a přehledném úseku komunikace vyjel na pravou krajnici a narazil do kovového zábradlí. Po příjezdu policistů nadýchal 2,49 promile alkoholu,“ popsal Petr Jaroš.

Podobných hodnot dosáhla i dechová zkouška u třiačtyřicetileté ženy, která se svým vozem havarovala nedaleko Traplic. Ta po nehodě nadýchala 2,34 promile alkoholu.

Slavně nedopadl ani pětačtyřicetiletý řidič koloběžky, který jel v pondělí po cyklostezce ve Valašském Meziříčí. „Bez cizího zavinění spadl na dlažbu a poranil si hlavu. Dechová zkouška na alkohol byla pozitivní s výsledkem 2,35 promile,“ dodal mluvčí.

V neděli krátce po půlnoci havaroval v katastru Velkých Karlovic třiačtyřicetiletý řidič, který dostal smyk, čelně narazil do silničního mostku a auto skončilo na boku v příkopu. „Ve vozidle se před nehodou nacházely dvě osoby. Jednu z nich museli hasiči vyprostit pomocí pneumatických zvedacích vaků. Obě osoby byly při nehodě zraněny, a proto si je do péče převzala zdravotnická záchranná služba a odvezla je do nemocnice k dalšímu ošetření,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Na místo pak dorazil i speciální vyprošťovací automobil z Otrokovic, díky němuž hasiči auto vytáhli.

Kromě fyzické újmy vznikly i značné materiální škody. Ty se předběžně odhadují na 400 tisíc korun. „Řidič po nehodě nadýchal přes jedno promile alkoholu,“ doplnil Petr Jaroš.