Výsledky soutěže na podobu Křižanovy pily představí město obyvatelům online

Zdroj: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Kvůli pandemii koronaviru není možné pořádat výstavy ani představování projektů, valašskomeziříčská radnice se proto rozhodla uspořádat online besedu s občany, ve které představí projekt na využití pozemků bývalé Křižanovy pily. Vše se uskuteční ve čtvrtek 8. dubna od 20 hodin.

Na konci loňského roku vybrala radnice ve spolupráci s Českou komorou architektů vítěze urbanisticko-architektonické soutěže  na využití městských pozemků v areálu Křižanovy pily a jeho okolí. Pětičlenná porota vybírala z devíti návrhů a nakonec prvenství udělila architektu Miroslavu Mollovi s kolegy Jiřím Příhodou a Soňou Stromšíkovou. „V březnu jsme chtěli všechny soutěžní návrhy včetně toho vítězného představit veřejnosti formou výstavy. Současná epidemická situace nám to ale neumožnila. Rozhodli jsme se tak pro online besedu,“ sdělila Lucie Rapantová, sekretářka soutěže. K besedě se připojí také starosta města a vítězní architekti. Moderovaná beseda proběhne ve čtvrtek 8. dubna od 20 hodin a diváci budou moci zasílat dotazy, na které diskutující odpoví. Odkaz na besedu najdou občané na stránkách města s dostatečným předstihem.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.