Jeden si dal říct a spal doma, druhý ne a chrněl na záchytce

ilustrační

PROSTĚJOV – Dva muži, pohybující se o půlnoci po Okružní ulici, vzbudili svým chováním pohoršení natolik, že na ně všímaví spoluobčané upozornili policii.

Z úterý na středu bylo na lince tísňového volání přijato oznámení o dvou mužích, kteří se měli navzdory vládnímu zákazu pohybovat v Okružní ulici v Prostějově. K prověření věci byli na místo vysláni policisté oddělení hlídkové služby, kteří muže ve věku 27 a 31 let na místě opravdu nalezli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Muži neměli nasazenou ochranu dýchacích cest, přestože měli respirátory u sebe. Policisté se věc pokusili nejprve vyřešit smírnou cestou. „Starší z mužů jejich výzvy uposlechl, respirátor si nasadil a odešel domů. Mladší muž neochotou ke spolupráci snahu policistů o mírné řešení již od počátku hatil. Opakované výzvy policistů muž neuposlechl a s policisty jednal se vzrůstající agresivitou. Proto policisté muže podezřelého z několika přestupků na místě zajistili a k dalším úkonům eskortovali na služebnu,“ popsal zásah tiskový mluvčí policie František Kořínek.

Dechovou zkouškou u něho změřili hodnotu 1,99 ‰ alkoholu v dechu a orientačním testem také přítomnost látky THC. „Protože muž dále odmítal respektovat platná nařízení a byl stále agresivní, rozhodli policisté o jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice,“ dodal Kořínek.