Jezdíte MHD v Olomouci? Od pondělí začínají objížďky v souvislosti se stavbou tramvajové trati

OLOMOUC – Od pondělí 12. dubna bude kvůli stavbě tramvajové trati uzavřená část Zikovy ulice V Olomouci. Uzavírka ovlivní také provoz některých autobusových linek MHD. Uzavírka je plánována do konce července.

Od pondělí 12. dubna bude z důvodu stavby II. etapy tramvajové trati na Nové sady zcela uzavřena pro veškerý provoz část silnice na ulici Zikova v Olomouci, a to od křižovatky s Rooseveltovou po Werichovu ulici. O uzavírce jsme vás již informovali v tomto článku. Uzavírka ovlivní provoz autobusových linek číslo 10, 16 a 29, které budou provozovány podle výlukových jízdních řádů. Zde najdete výlukový jízdní řád pro linku číslo 10, zde pro linku číslo 16 a zde pak pro linku číslo 29. Výlukové jízdní řády budou také umístěny na zastávkových označnících.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Linka číslo 10 bude obousměrně vedena mezi zastávkami Autobusové nádraží podchod a Fakultní nemocnice/Hotelový dům po objízdné trase ulicemi Tovární a Velkomoravská. Na objízdné trase bude obsluhovat zastávky Velkomoravská a Zenit. Zastávky Trnkova, Zikova a Povel, škola nebudou linkou číslo 10 obsluhovány. Vzhledem ke kratší trase bude jízdní doba linky zkrácena o 2 minuty.

Linka číslo 16 bude ve směru na Nové Sady vedena mezi zastávkami U Botanické zahrady a U Rybářského stavu po objízdné trase ulicemi Schweitzerova, Velkomoravská a Rooseveltova. Na objízdné trase bude obsluhovat zastávky Zenit a Trnkova. Zastávky Povel, škola směr Zikova a Zikova nebudou linkou číslo 16 obsluhovány. V opačném směru bude linka vedena beze změny.

Linka číslo 29 nebude obsluhovat zastávku Zikova. Spoj s původním odjezdem ze zastávky Zikova v 7.19 hodin bude nově veden až ze zastávky Trnkova v 7.20 hodin.