Kraj pořídil nové rolby pro Jeseníky

Náměstkyně vyzkoušela, jak se rolba řídí

OLOMOUCKÝ KRAJ –  Jeseníky budou brázdit dvě nové rolby, které darovalo olomoucké hejtmanství. Stroje budou sloužit pro údržbu běžeckých stop.

Milovníci běžeckého lyžování na Jesenicku se nemusí v příští sezóně obávat o stav tamních tras. S údržbou tratí pomohou dvě rolby, které Olomoucký kraj daroval organizaci Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu. Oba stroje předala zástupcům sdružení uvolněná zastupitelka Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu Milada Sokolová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Běžecké lyžování se u nás těší stále větší oblibě. Olomoucký kraj proto už řadu let přispívá na údržbu tratí pro běžkaře,“ řekla Milada Sokolová.¨

Rozpočet běžecké sezóny se pohybuje v olomoucké části Jeseníků okolo dvou milionu korun. To je investice do toho, aby si turisté, návštěvníci a místní milovníci bílých stop mohli dopřát luxus krásně vyřezané bílé stopy v místech, kde si tělo a duše odpočinou na nejčistějším vzduchu v republice.

Nejštědřejším dárcem je Olomoucký kraj, přispívající každoročně částkou 900 tisíc korun, dalším významným přispěvatelem jsou Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, Mikroregion Jesenicko a nebo Město Šumperk.

foto: OLK