Kraj se připravuje na otevírání škol. Pomáhají hasiči

V kraji začala distribuce antigenních testů. Foto: Kraj Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Profesionální hasiči pomáhají ode dneška s rozvozem antigenních testů. Budou využity ve školách a školských zařízeních v regionu v rámci povinného testování žáků a zaměstnanců.

S distribucí mají hasiči již zkušenost z dřívějška, kdy pomáhali v kraji rozvážet respirátory nebo dezinfekci. „Během dnešního dne bude na 15 obcí s rozšířenou působností rozvezeno 206 250 kusů testů. Už během dnešního odpoledne a zítřka budou testy dále předávány na konkrétní školy a školská zařízení,“ popisuje radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do terénu dnes opakovaně vyjelo šest plně naložených dodávek. Antigenní testy obdrží všech 456 škol a školských zařízení v regionu bez ohledu na zřizovatele, včetně dětských domovů. Budou připraveny pro povinné testování v návaznosti na připravované postupné otevírání škol 12. dubna.