Musel prý nakoupit granule pro psa. Řídil i přes zákaz řízení, auto mu zabavili

zdroj: Policie JMK

HODONÍN – Na letošní Velikonoce nebude vzpomínat v dobrém řidič, kterému museli v sobotu ve Strážnici policisté zabavit jeho Mercedes.

Policejní hlídku ve Strážnici zaujalo v sobotu ráno počínání řidiče Mercedesu, který odbočil do zákazu vjezdu a navíc řídil auto s viditelně poškozenou přední částí. Řidič si svojí jízdou přímo řekl o kontrolu, viditelně o ni však nestál. Vůz bleskově odstavil a snažil se z místa zmizet. Policisté ho vyzvali k návratu k autu. Během lustrace v evidencích zjistili, že má zákazáno řízení motorových vozidel. Muž policistům sdělil, že si potřeboval zajet nakoupit granule pro psa. Na otázku, kde si poškodil vozidlo, s klidem odpověděl, že před týdnem srazil srnu. Dva platné zákazy řízení uložené soudy ignoroval. Policisté mu proto auto na místě zajistili. „Mladý muž se bude zodpovídat z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a soud také rozhodne o propadnutí jeho vozidla. S ním toho už ostatně zažil více, před několika lety nebezpečně předjížděl spěchající sanitku se zapnutými majáky,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.