Narazil do pouliční lampy a ujel. Policie řidiče náklaďáku rychle dopadla

DOMAŽLICKO – Chybu za volantem udělal jednapadesátiletý řidič nákladního automobilu Renault Master, který včera ráno jel v Holýšově ve směru od ulice Třída 1. Máje.

Řidič se při jízdě plně nevěnoval řízení, vjel na pravý okraj silnice a vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení. Poté z místa dopravní nehody odjel. V 09:00 hodin byl řidič s nákladním autem zastaven hlídkou policie v obci Kdyně na náměstí v prostoru před hotelem Bílý lev. „Řidič se na výzvu policisty dobrovolně podrobil odbornému měření ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholem. Odborné měření bylo provedeno ověřeným analyzátorem alkoholu a bylo s pozitivním výsledkem 0,29 promile alkoholu v krvi. Řidič s pozitivním výsledkem souhlasil, přiznal požití alkoholických nápojů před jízdou a na výzvu policisty se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Škoda na nákladním automobilu Renault Master byla vyčíslena na 10 tisíc korun, na sloupu veřejného vznikla škoda 15 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: PČR