“Nedostatek cyklostezek zabíjí,” měl dojem jezdec v Krnově a chtěl ujet policii

Foto: Jízda na kole po chodníku je přestupkem. (pxb)

KRNOV – Ze strachu o svůj život se rozhodl pro jízdu po chodníku cyklista na Revoluční ulici v Krnově. Během jeho krasojízdy na něj však narazila policejní hlídka. Po krátké honičce došlo na konfrontaci se zněním zákona.

„Cyklista jel po chodníku v Revoluční ulici v pátek 2. dubna večer,“ uvedla mluvčí Města Krnova, Dita Círová. Policisté muže spatřili a chtěli jej zastavit. Jenže když na něj spustili maják, cyklista šlápnul do pedálů, dělal jakoby nic, a ujížděl si městem dál.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po chvilce hraní si na kočku s myší se policii cyklistu podařilo zastavit. „Přece se na silnici nenechám zabít,“ vytasil se jezdec s výmluvným motivem, proč měl strach z jízdy po silnici.

Policisté muži na oplátku neváhali vysvětlit, že podle platných předpisů je jízda po chodníku přestupkem a mohou za ni na místě udělit pokutu, nebo také celou záležitost předat k řešení správnímu orgánu obce, kde by pokuta byla následně ještě vyšší. „Pro tentokrát však policisté věc vyřešili domluvou,“ dodala ještě Círová.