O velikonočním víkendu policisté zachytili 60 řidičů hříšníků. Jeden nadýchal 4 promile

ilustrační foto: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Letos jihomoravští policisté na velikonoční svátky nenachystali žádné velké dopravně bezpečnostní akce. I tak dokázali během několika dnů odhalit téměř 60 nezodpovědných řidičů. Pod vlivem alkoholu havaroval mladík na Vyškovsku.

Ti na silnice nevyrazili posilněni jen alkoholem, ale dokonce někteří byli i pod vlivem drog. Namátkové kontroly prováděli policisté s vojáky a celníky také na stanovištích mezi jednotlivými okresy. Z celkového počtu zjištěných hříšníků bylo kolem 20 řidičů pod vlivem drog. Největším rekordmanem byl šofér z Brna, který strážníkům opakovaně nadýchal hodnoty kolem 4 promile alkoholu v dechu. „Nyní tak bude muset čelit trestnímu stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě uznání viny může být soudem potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti až na dobu dvou let,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V neděli ráno na Vyškovsku boural dvacetiletý mladík. Ten zřejmě i pod vlivem silné podnapilosti v obci Pustiměřské Prusy nezvládl škodovku a vyjel s ní náhle mimo komunikaci. Během toho naboural do kovového zábradlí zdejšího mostku, porazil několik dopravních značek, aby se následně tvrdým nárazem zastavil až o podezdívku nedalekého domu. Po nehodě se policistům bezostyšně přiznal, že si před jízdou pořádně přihnul. Vypil několik piv, vodek a vše završil bylinným likérem. Na další problém si navíc zadělal i tím, že za volant usedl, ačkoliv nikdy nevlastnil žádné řidičské oprávnění a automobilu zmocnil bez vědomí majitele. „Skutek je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci,“ doplnil Vala.