Oprava zlínských lázní pokračuje. Bude i aquapark?

Ilustrační foto

ZLÍN – Za zdmi uzavřených zlínských lázní se schyluje k poslední etapě rekonstrukce 25metrového bazénu, který se opravuje od roku 2013. Tím ale snaha o zvelebení městských lázní nekončí. Do budoucna by tu měly přibýt i zábavní prvky, které místní už dlouhodobě postrádají.

Tříměsíční rekonstrukce se soustředí na havarijní stav podhledu bazénové haly, výměnu rozvodů vzduchotechniky a osazení nových osvětlovacích těles. „Zásadní úpravou je výměna dožité plastové bazénové folie za nerezový 25metrový plavecký bazén s lepší hydrodynamikou kolování bazénové vody. V něm se také sníží množství používané bazénové chemie,“ přiblížil jeden z plánů mluvčí radnice Tomáš Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Opravy by měly citlivě respektovat původní vzhled. Týká se to nových obkladů stěn bazénové haly i krycí markýzy nad bazénovou galerií.

Rekonstrukce vyjde na bezmála 26 milionů korun bez DPH. „Stavební práce provede akciová společnost Centroprojekt Group, která byla vybrána coby zhotovitel akce v rámci vyhlášené veřejné zakázky. Termín zahájení stavebních prací je stanoven na 21. červen,“ uvedl ředitel zlínských lázní Lubomír Matoušek.

Stavět se bude dál, tentokrát půjde o zábavní část

Opravy v lázních pokračují už osmým rokem. Za tu dobu proběhla kompletní rekonstrukce a dispoziční úpravy obou podlaží 25metrového bazénu včetně vestavby nového nerezového dětského bazénu. Došlo i na výstavbu výtahu pro imobilní osoby.

Po dokončení poslední etapy ale plány pro lázně nekončí. Vzniknout by tu měl městský aquapark. „Naším záměrem, na kterém pracujeme, je doplnění areálu zimních lázní o zábavně-relaxační část, čímž by z lázní vznikl ucelený komplex služeb pro veřejnost, jaký nabízí aquaparky. Konkrétně se uvažuje například o protiproudu, masážních lavicích, dětském zábavném bazénku a to přístavbou a rekonstrukcí venkovního bazénu. Studie této dostavby je po konzultacích s památkovou péčí hotová,“ řekl primátor Jiří Korec.

Budova zimních lázní byla postavena podle návrhu Vladimíra Karfíka v roce 1952 na místě bývalé cihelny. Uvnitř objektu se nachází bazén o rozměrech 25 x 12 metrů. Na vedlejším pozemku byl v roce 1985 postaven nový velký padesátimetrový bazén, spolu s venkovním bazénem. Obě budovy jsou dnes propojeny krčkem.