Rozhledna Božka v Přáslavicích zve k návštěvě. Kam až můžete dohlédnout?

OLOMOUCKO – Po zimní přestávce otevřela v omezeném režimu rozhledna Božka v Přáslavicích na Olomoucku. Za dodržení všech epidemiologických opatření si můžete vystoupat skoro sto schodů a rozhlédnout se do krajiny.

Za pěkné viditelnosti se z vyhlídky v nadmořské výšce 320 metrů návštěvníkům rozprostře krajina Hané až k Drahanské vrchovině a na opačné straně jde dohlédnout až na Nízký Jeseník a Oderské vrchy. Rozhledna otevřela před Velikonocemi, v těchto dnech je Božka přístupná od 13 do 15 hodin a návštěvníci musejí dodržovat epidemiologická opatření, což znamená nosit respirátor, dezinfikovat si ruce a dodržovat rozestupy, pokud se nejedná o rodinu. „O prodlouženém velikonočním víkendu jsme měli skoro 50 návštěvníků, a to nebylo moc příznivé počasí,“ řekl správce rozhledny Oldřich Lízal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Občerstvení nyní nefunguje, u pana Lízala si však můžete koupit upomínkové předměty. Pokud se uvolní epidemiologická opatření a bude možné provozovat zahrádky, počítá pan Lízal s tím, že u rozhledny jedna taková vyroste. V případě nepřítomnosti obsluhy si můžete vyzvednout klíče od rozhledny na obecním úřadě.

Rozhledna Božka stojí ve sportovním areálu obce a pojmenovali ji místní. Patří mezi nejmladší rozhledny v Olomouckém kraji. Jednadvacet metrů vysokou moderní stavbu zprovoznila obec v říjnu 2009.