Stovky tisíc testů určených školám dnes rozváželi hasiči po celém kraji

Foto: HZS MSK - V kraji začala distribuce antigenních testů do škol

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Sady s antigenními testy určené pro školáky dorazily ze skladu státních hmotných rezerv už včera po poledni, a to do Krajského distribučního v Ostravě-Hrabůvce. Během dneška pak zahájili krajští hasiči jejich distribuci po Moravskoslezském kraji.

„Jedná se o bezmála 443 tisíc antigenních testů pro školy v Moravskoslezském kraji. Dnes dopoledne hasiči začali převážet krabice s testovacími sadami na radnice 22 obcí s rozšířenou působností,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že zástupci škol větších obcí si testy vyzvednou na radnicích. V menších obcích testy hasiči dovezou do škol přímo. Například Ostravě připadne téměř 125 tisíc testů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Testovací sady přivezl ve středu po poledni do hasičského skladu v Ostravě-Hrabůvce velký nákladní automobil Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín s přívěsem. O vyložení do tepla a sucha přechodného skladiště se postarali společně příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic.