V rapových písních zaslechl o sprejerství, tak si to jel vyzkoušet na elektrorozvodnu magistrátu

foto: Městská policie Hradec Králové

HRADEC KRALOVÉ – Tísňová linka městské policie, v nočních hodinách, přijala oznámení, že u zadního vchodu magistrátu řádí zřejmě sprejer. Strážníci mladého umělce po neúspěšném úprku na kole zadrželi.

K události došlo, jak dnes potvrdila mluvčí městské policie Simona Pacltová, uplynulý čtvrtek, hodinu po půlnoci. Po ohlášení oznámení se hlídka strážníků okamžitě dostavila na nahlášené místo, kde uviděla muže s batohem na zádech jedoucího na kole. „Strážníci ho následovali a několikrát vyzvali k zastavení. Muž na třetí výzvu uposlechl a zastavil. Vzhledem k podezření spáchání trestného činu poškození cizí věci byla na místo přivolána Policie ČR,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mladík se bez zapírání přiznal, že elektrorozvodnu posprejoval. K činu ho prý motivovaly rapové písně, kde se o malování na budovy zpívá, nemohl odolat a jel to vyzkoušet. Poté vytáhl z batohu několik sprejů různých barev. Celou událost dořeší Policie ČR a kvůli tomu, že jde o nezletilého, tak také oddělení sociálně-právní ochrany dětí magistrátu.