Ve Žďáru řádili vandalové. Radnice prosí veřejnost o spolupráci

Řádění vandalů neunikl ani mladý stromek. Foto: Městská policie Žďár nad Sázavou

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Závažný případ vandalství řeší v těchto dnech žďárští policisté. Během ranních hodin na Velký pátek ničili neznámí pachatelé ve městě nejen dopravní značky, ale i další objekty. Pokud jste byli svědkem něčeho, co by s případem mohlo souviset, kontaktujte policii na čísle 158.

Neznámí pachatelé začali své řádění kolem jedné hodiny v noci z 1. na 2. dubna na ulici Libušínská. Dále postupovali Kovářovou ulicí, kde za nimi zůstávaly ohnuté dopravní značky. Na ulici Dr. Drože pak převrátili kontejner s bioodpadem a pokračovali ulicí U Klafárku, kde vylomili značku Zákaz vjezdu, aby ji pak o kus dál strčili do kontejneru na sklo.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na ulici Komenského zlomili mladý strom a vylomili další značku zákaz vjezdu. Celá škoda zatím nebyla vyčíslena, ale podle předběžných odhadů bude vyšší než 10 tisíc korun, takže pravděpodobně půjde o trestný čin.

Foto: Městská policie Žďár nad Sázavou
Foto: Městská policie Žďár nad Sázavou

Jelikož v místech, kde k vandalismu došlo, nemá město kamerový systém, nepodařilo se pachatele zachytit. „Prosíme tedy veřejnost, zejména ty, kteří bydlí u Kovářovy nebo na Komenské ulici, pokud v noci z 1. na 2. dubna mezi 1 a 2 hodinou ranní viděli pachatele tohoto činu, aby se přihlásili buď na radnici, nebo přímo na policejní tísňové lince 158, “ uvedl mluvčí radnice Matěj Papáček.