VIDEO: Motorkář vytlačil řidiče ze silnice. Ten skončil na boku v příkopu

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Vsetínští policisté vyšetřují od minulého týdne dopravní nehodu, ke které došlo ve Valašské Polance. Do příkopu se tam převrátilo nákladní auto s návěsem. „Chyba nebyla na straně řidiče nákladního vozu, ale na straně motocyklisty, který svojí nebezpečnou jízdou vytlačil řidiče nákladní soupravy ze silnice,“ řekla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Havárie se stala v úterý 30. března na silnici I/57 ve tři odpoledne v katastru Valašské Polanky. „Řidič motocyklu Suzuki GSF jel se spolujezdkyní ve směru od Vsetína a v pravotočivé zatáčce za odbočením k obci Seninka, v místě, kde je souvislá čára, předjížděl nákladní soupravu, přičemž neměl před sebe dostatečný rozhled k bezpečnému předjetí. Když byl na úrovni levého boku nákladního vozidla s návěsem, uviděl v protisměru vozidlo značky Audi, jehož řidič byl nucen zastavit těsně při pravém okraji, aby nedošlo k čelnímu střetu. Řidič motocyklu se snažil co nejvíce natlačit k levému boku zpomalující nákladní soupravy. Řidič nákladního vozidla se zase snažil co nejvíce uhnout k pravému okraji vozovky, přitom najel na pravou krajnici a dále na nezpevněný povrch silničního příkopu, který se uvolnil a nákladní vozidlo i s návěsem se převrátilo na pravý bok do příkopu,“ vylíčila Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič nákladní soupravy byl cizinec a z nehody vyvázl bez zranění. Na nákladní soupravě, na které převážel 105 pytlů s cementem, vznikla škoda 300 tisíc korun. Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní.

Motorkář podle policie porušil hned několik ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. „Za přestupky mu ve správním řízení hrozí pokuta 5 až 10 tisíc korun a zákaz činnosti na 6 měsíců až 1 rok,“ dodala mluvčí.

Od začátku letošního roku eviduje policie ve Zlínském kraji 13 dopravních nehod s účastí motorkářů, z nichž 11 nehod řidiči motocyklů zavinili. Při těchto nehodách jeden řidič motocyklu zemřel, tři se zranili těžce a čtyři lehce.