VIDEO: Policejní honička na Šumpersku skončila havárií motorkáře

ŠUMPERSKO – Třiačtyřicetiletý motorkář se v pátek 2. dubna o půl osmé večer snažil vyhnout silniční kontrole ve Vikýřovicích na Šumpersku. Vysokou rychlostí se snažil policejní hlídce ujet směrem na Rapotín. Přitom několikrát porušil dopravní předpisy. Celá honička skončila havárií motorkáře.

Důvodů, kvůli kterým se snažil 43letý motorkář vyhnout v pátek 2. dubna o půl osmé večer silniční kontrole, bylo hned několik. Místo aby na pokyn policistů zastavil, vysokou rychlostí se snažil hlídce ujet ve směru na Rapotín. Přitom opakovaně přejížděl do protisměru a předjížděl v místech, kde to dopravní značení zakazuje. V Rapotíně však v důsledku vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr vlevo do ulice U Losinky, sjel vpravo mimo silnici a tam havaroval poté, co narazil do sloupku dopravní značky. „Z havárie vyvázl bez zranění,“ upřesnila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Motorkář putoval do policejní cely, ke kontrole nepředložil předepsané doklady, a jak se ukázalo, nedbal platného zákazu řízení. Zatímco dechová zkouška u něj byla negativní, orientačnímu testu na drogy se odmítl podrobit, zrovna tak lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Při kontrole však policisté zajistili několik sáčků se sušenou rostlinnou hmotou i bílou krystalickou látkou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .