VIDEO: Sedmnáctiletá dívka se zřítila z patnáctimetrového opevnění pod Petrovem

Zdroj: MP Brno

BRNO – Z patnáctimetrové výšky se zřítila sedmnáctiletá dívka na jednu z teras pod Petrovem. Svědci událost nahlásili městské policii, která ihned přispěchala na místo a poskytla dívce první pomoc. Sanitka ji poté odvezla do Dětské nemocnice. Mladistvá byla pod vlivem alkoholu.

Teenagerka se posadila na opevnění, kde však na chvíli usnula a poté se zřítila do části parku přiléhající k ulici Bašty. Vše natočily kamery. V Nádražní ulici oslovil svědek hlídku, která přiběhla na místo a okamžitě zavolala záchrannou službu. „Dívka měla krvácející rány na hlavě poraněnou nohu. Strážníkům se stěžovala na bolest celého těla,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Hlídka mladistvé poskytla první pomoc, udržovala ji při vědomí a také ji uklidňovala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Za malou chvíli dorazila sanitka, zdravotníci začali dívku ošetřovat. Ještě před jejich příjezdem se strážníci snažili kvůli medikaci zjistit, jestli nepožila alkohol. Zraněná opakovaně tvrdila, že ne, její kamarád ale nakonec přiznal, že si v parku dávala víno. Tato informace se proto dostala k posádce zdravotnické záchranné služby, která mladistvou převezla do Dětské nemocnice.

Případy zřícení z hradeb nejsou v Denisových sadech ojedinělé a často se týkají mladých lidí. Předloni v červenci přepadl z římsy do Husovy ulice pětadvacetiletý muž, kterému hlídka poskytovala první pomoc. Měl zakrvácený obličej a hlavu. V roce 2015 asistovala hlídka u poraněné dvaadvacetileté ženě na Baštách, které strážníci zafixovali páteř a zprůchodnili dýchací cesty.