Z nemocnice na náměstí, Přerov má nové očkovací centrum

Přerované se očkují v Klubu Teplo. Parkovat mohou na náměstí zdarma

PŘEROV –  Přerov má od středy nové očkovací centrum. To se přemístilo z areálu místní nemocnice do Klubu Teplo na Horní náměstí. V průběhu dní by mělo zdvojnásobit svou kapacitu.

Prostorové kapacity očkovacího centra v přerovské nemocnici dosáhly svého maxima. „Denně zde bylo obslouženo 200 až 250 osob. Další navýšení už nebylo proveditelné, a proto jsme se rozhodli ve spolupráci s městem iniciovat přestěhování do vhodnějších prostor, které umožní kapacity navýšit a proočkovat tak co nejrychleji co nejvíce zájemců,“ sdělil předseda představenstva společnosti AGEL Jiří Ševčík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V uplynulých dnech probíhaly náročné přípravy, prostory v Klubu Teplo byly rozděleny a přizpůsobeny pro jednotlivé očkovací boxy, čekárnu, ale i zázemí pro personál. „Tým očkovacího centra bude denně složen z přibližně patnácti osob. Zahrnuje nejen lékaře, zdravotní sestry a administrátory, ale také koordinátory či telefonistu,“ upřesnila hlavní sestra Nemocnice AGEL Bronislava Budinová s tím, že v prvních dnech provozu bude očkovací centrum startovat se čtyřmi očkovacími týmy a denní kapacitou čítající 350 zájemců. „V závislosti na dodávkách vakcín budeme schopni denní očkovací kapacitu navyšovat, v dalších týdnech může dosáhnout 500 až 600 naočkovaných denně,“ doplnila Budinová.

Nové očkovací centrum bude v provozu vždy v pracovních dnech od 8 do 15.30 hodin a návštěvníci mohou na Horním náměstí parkovat na vyhrazených místech zdarma.  „Jsem rád, že se nám podařilo najít vhodné prostory a doufám, že vakcinační centrum nám dopomůže k tomu, že se zase brzy vrátíme k normálnímu životu,“ řekl primátor Petr Měřínský.