Zfetovaný mladík přepálil zatáčku. Narážel do jednoho stromu za druhým

DOMAŽLICKO – Včera krátce před jedenáctou hodinou dopoledne přecenil své jezdecké schopnosti dvacetiletý řidič osobního auta Ford Mondeo, který měl namířeno i se svými třemi spolujezdci od obce Nový Kramolín na obec Ždánov.

Osudnou se mu stala levotočivé zatáčka, na jejíž mokrém povrchu kvůli nepřiměřené rychlosti dostal smyk a vyřítil se do příkopu. Tam postupně narazil do několika stromů a keřů, až se auto o jeden z nich zastavilo. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče a spolujezdců ve věku 18 let a 17 let. Z místa dopravní nehody byli odvezeni k ošetření do Domažlické nemocnice. „Požití alkoholu před jízdou bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Pozitivně však reagoval orientační test na přítomnost drog, konkrétně na THC. Řidič s pozitivním výsledkem souhlasil, přiznal požití návykové látky a na výzvu policisty se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Na osobním automobilu Ford Mondeo vznikla škoda 35 tisíc korun, na stromech, křoví a svršku silničního příkopu vznikla škoda 3 500 korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: PČR