Doteď fungovala jen přes okénko, nyní může zase přivítat návštěvníky

Ústřední půjčovna ve Wonkově ulici

HRADEC KRÁLOVÉ – Aby se čtenáři dostali k titulům z knihovny, museli si je rezervovat online a následně vyzvednout přes výdejní okénko. Jiné služby nebyly možné. Situace se však mění a knihovna opět otevírá zájemcům své prostory. Nemůže ale stále nabídnout vše, na co byli občané zvyklí.

Knižní nadšenci si už nebudou muset knihy objednávat pouze přes internet, mohou si je vybrat přímo z regálu knihovny. Ta může od pondělí 12. dubna opět otevřít a nabízet čtenářům nejen výpůjční, ale také informační služby. Týká se to nejen ústřední půjčovny ve Wonkově ulici, ale také všech poboček kromě Březhradu. Tam stále platí její uzavření z důvodu rekonstrukce. Některé služby však nadále zůstávají omezeny jako např. četba na místě nebo dětské koutky. „Otevření prostor je možné za splnění následujících podmínek: max. 1 osoba na 15 m2, udržování rozestupů, ochrana respirátory a dezinfekce rukou při vstupu. Dovolíme si Vás požádat, abyste tyto podmínky s námi pomáhali dodržet v zájmu své i naší bezpečnosti. Pohyb osob v knihovně může být regulován dle aktuální situace,“ obrací se na čtenáře pracovníci knihovny.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.