Je pivo alkohol? Strážníci řeší udání za udáním

ilustrační

PROSTĚJOV – Dodržování epidemiologických opatření rozděluje lidi na dva nesmiřitelné tábory. Jedni lockdown přísně dodržují, druzí berou opatření jako omezení osobní svobody a nechtějí se na svých právech krátit. Přesně mezi nimi se ocitají strážci zákona, kteří musejí vyjíždět na každé oznámení všímavých spoluobčanů a hodnotí na čí straně je pravda.

Nejčastěji se „udává“ veřejné shromažďování a popíjení alkoholu. To v minulých dnech opakovaně řešili i městští strážníci v Prostějově. Hlídka například prověřovala oznámení na ulici Dolní, kde skupinka osob popíjela alkohol. „Strážníci na místě zjistili dvě ženy a dva muže ve věkovém rozmezí 30 až 38 let. Ti pili alkoholické pivo, které si zakoupili v nedaleké prodejně. A následně zašli za nejbližší dům, kde se skryli,“ sdělil tiskový mluvčí strážníků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Strážníci všem přítomným vysvětlili, že v době nouzového stavu platí zákaz požívání všech alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Dva přestupky vyřešila hlídka pokutou příkazem na místě. Druhá dvojice s porušením krizových opatření nesouhlasila a na svou obhajobu uvedla, že o platnosti nařízení ví, ale pivo nepovažují za alkohol.