Jihlavský dopravní podnik obnovuje pozastavené spoje, přibydou i nové

Ilustrační foto

JIHLAVA – Díky rozvolňování opatření a plánovanému návratu dětí do škol začnou v Jihlavě postupně jezdit zrušené nebo omezené linky. Kromě toho přibydou další spoje do očkovacího centra.

Na žádost cestujících přidal dopravní podnik od úterý 6. dubna další posilový spoj linky B z konečné Na Dolech do Starých hor k Motorpalu s příjezdem ve 13.37. „Béčkem už se tak dá pohodlně dostat v pracovních dnech až do Motorpalu i na odpolední směnu bez přestupů na éčko,“ doplnil předseda představenstva DPMJ Radim Rovner.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vzhledem k návratu dětí do škol, začnou od pondělí 12. dubna znovu jezdit všechny spoje, které mají v jízdním řádu poznámku „jede ve dnech školního vyučování“. „Moc bychom si přáli, aby tyto spoje jezdily až do letních prázdnin,“ nastínil svou představu Radim Rovner.

Osvědčila se i mimořádná linka 44 do očkovacího centra. Další mimořádné spoje do Hruškových Dvorů vyjedou o víkendu 10. dubna v době mezi 07.30 – 18.20 a v neděli 11. dubna v době mezi 07.30 – 12.20. Ve všední dny jezdí do očkovacího centra linka 4. Tuto dopravu po Jihlavě tam i zpět všemi spoji mají lidé v den očkování zdarma. Jízdní řád linky 44 je k dispozici na webu dopravního podniku.