Muž chtěl, aby ho strážníci odvezli domů a křičel po nich kvůli chuti na pivo

Ilustrační foto

BRNO – Muž na autohlídku přijíždějící na Moravské náměstí začal vulgárně pokřikovat, chtěl, aby vystoupili z auta a také si zajišťoval odvoz domů. Sprostý byl z důvodu, že si chtěl koupit alkohol. Jeho chování mu vyneslo pouta a zodpovídat se bude u správního orgánu.

Ve středu večer neměl nejspíš svůj den dvaapadesátiletý muž, který začal vulgárně urážet hlídku městské policie. Přál si také, aby vystoupila z auta. Jaké bylo jeho překvapení, když tak muži zákona opravdu učinili a vyzvali ho k předložení dokladů. Tomu se chtěl dotyčný vyhnout tím, že spěchá na tramvaj. Dodal také, že pokud mu spoj ujede, očekává od strážníků, že ho odvezou autem domů. „Hlídka ho opakovaně vyzvala, aby se uklidnil a ve svém vlastním zájmu spolupracoval. Muž si však sundal respirátor a jeho chování bylo tak agresivní, že ho strážníci museli spoutat,“ popisuje tiskový mluvčí Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nakonec se však výtržník uklidnil, proto mu hlídka pouta sundala a čekala na vysvětlení jeho chování. To bylo podle muže jednoduché, měl chuť na pivo, které si chtěl v blízkém obchodě koupit, obával se ale, že mu ho neprodají a proto se rozčílil. Kvůli podezření z porušení vládních opatření, neuposlechnutí výzvy a znevážení úřední osoby se nyní bude zodpovídat u správního orgánu.