Muž při kontrole nebyl schopný vytáhnout své doklady, nadýchal 4 promile

Ilustrační foto

BRNO – Riskantní jízdou ohrozil muž přejíždějící do protisměru posádky dvou vozidel. Vše viděli strážníci, kteří se ho pokusili zastavit. Při kontrole nebyl schopný vytáhnout doklady z peněženky a nakonec nadýchal 4 promile. Nyní je v rukou republikové policie.

Hlídka městské policie viděla mužovy manévry a se zapnutými majáky se sirénou se ho pokusila zastavit. On však pokračoval dále v jízdě, nakonec vystoupil v Popelově ulici. Strážníkům řekl, že si jejich upozornění dřív nevšiml. Problémy měl nejen s řízením, ale také s hledáním dokladů. Občanský a řidičský průkaz se pokoušel vysunout zašitou stranou přihrádky v peněžence, a tak mu s vytažením museli pomoci muži zákona.

Staňte see členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Řidič nás ujišťoval, že vypil čtyři deci vína. Při dechové zkoušce však opakovaně nadýchal hodnoty kolem 4 promile,“ dodává tiskový mluvčí Pavel Šoba. Strážníci proto muže předali republikové policii jako důvodně podezřelého z trestného činu.