Nesjízdné silnice, dopravní nehody. Sníh komplikuje dopravu v Olomouckém kraji

Silnice ze Šternberka na Moravský Beroun

OLOMOUCKÝ KRAJ – Olomoucký kraj byl dnes ráno zasypávám sněhem, na některých místech byly silnice nesjízdné, jinde dopravu zkomplikovaly nehody. Momentálně je už situace klidnější, ve vyšších polohách se však sněhová nadílka může na silnicích držet déle. Na vašich cestách dbejte zvýšené opatrnosti.

„Dálnice i silnice I. třídy jsou křižovány chemickým posypem, přesto prosíme o opatrnost. Sněhové přeháňky jsou hlášené i přes den,“ napsalo na Twitteru Ředitelství silnic a dálnic Olomouckého kraje. Nešvary aprílového počasí dnes od brzkých ranních hodin komplikovaly sjízdnost některých silnic. Například silnice z Mohelnice na Studenou Loučku byla pro nákladní dopravu zcela nesjízdná, pro osobní dopravu jen s maximální opatrností. Nákladní doprava stála také na silnici v kopci mezi Šternberkem a Moravským Berounem. Na dálnici ve směru z Olomouce na Mohelnici se stala dopravní nehoda čtyř aut. Na dálnici se tvořila kolona nákladních aut, které z důvodu nesjízdnosti Mohelnického kopce nemohly pokračovat v jízdě dále na Moravskou Třebovou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Silnice byly chemicky ošetřené a v danou chvíli jsou s opatrností průjezdné pro osobní i nákladní dopravu. „Apelujeme na řidiče, aby jeli s maximální opatrností,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.