Opilý muž si vybíjel agresivitu na zboží, zkusil to i na kolemjdoucí a policisty

foto: Městská policie Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Žena zahlédla, jak muž rozkopává vystavené zboží před prodejnou a okamžitě zavolala městské strážníky. Muž pak zvyšoval svou agresivitu, dokonce i na přivolanou hlídku Policie ČR. Zkrotila ho až nasazená želízka.

K události došlo, jak nyní potvrdila mluvčí městské policie Simona Pacltová, uplynulou neděli, krátce před třetí hodinou odpoledne. Hlídka strážníků přispěchala na Moravské předměstí, kde ke všemu mělo dojít a na místě se k nim přihlásila žena, která telefonovala. Zároveň označila opodál stojícího muže, který se měl nevhodné chování dopustit.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Hlídka se k němu rozeběhla a vyzvala ho k setrvání na místě. Na první pohled bylo patrné, že je pod vlivem alkoholu, což prokázala i dechová zkouška,“ říká mluvčí. Muž se pokoušel z místa činu neustále odejít a u toho svým vybraným slovníkem urážel strážníky i kolemjdoucí, nebylo mu proti vůli pokusit se dokonce napadnou přivolané policisty.  Jelikož se jeho agresivita stále zvyšovala, tak byli policisté nuceni mu nasadit pouta. Opilý agresor pak putoval na záchytku. Policisté nyní dále řeší jeho chování jako podezření z trestného činu.