Otvírat se bude. Zlínský kraj se přidá ke zbytku republiky

Foto: Jiří Balát

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vedení Zlínského kraje se rozhodlo od 12. dubna rozvolnit protiepidemická opatření stejně jako zbytek země. To přitom nyní již bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný nedoporučil. Původně chtěl, aby region rozvolňování o týden odložil.

Od pondělí se v kraji otevřou některé obchody, venkovní část zoo a především se vrátí děti do lavic. „Otevřením škol a školských zařízení od 12. dubna na území Zlínského kraje zajistíme nejen možnost vzdělávání dětí, žáků a studentů, ale tímto krokem jsme zároveň schopni zamezit dalšímu nekontrolovanému šíření nákazy. A to díky pravidelnému testování školáků a zaměstnanců školy, které bude probíhat vždy dvakrát do týdne,“ řekla mluvčí hejtmanství Soňa Ličková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Situace v kraji přitom z hlediska šíření koronaviru není dobrá. Reprodukční číslo R se tu pohybuje jen těsně pod hranicí 1, zatímco republikový průměr je 0,7.

Ačkoliv se počet hospitalizovaných pacientů na jednotkách intenzivní péče snížil, není to o tolik, jak se čekalo. „Nemocnice ve Zlínském kraji a jejich kapacity jsou stále na hranici svých možností, a proto je nutné i nadále důsledně dodržovat zavedená opatření,“ dodala Soňa Ličková.