Původně to byla věznice, teď by měl objekt sloužit lidem

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Budova vznikla původně jako vězení, později sloužila jako sklad a nyní je opuštěná. Radní přemýšlí, jak s objektem naloží, s návrhy na využití přicházela i veřejnost. Nyní se bude řešit otázka, kolik bude celá záležitost stát peněz.

Město přemýšlí, jak využít bývalou věznici z 19. století nedaleko Krakonošova náměstí. Obdrželo celkem devět návrhů, mezi kterými bylo např. stomatologické středisko, zábavní centrum pro děti a dospělé nebo spolkový dům. Objekt ale nemůže radnice využít jako komerční centrum, proto v užším výběru nakonec zůstaly jen tři návrhy. Město nyní čeká jednání s jejich autory, radní budou zajímat náklady na rekonstrukci nebo vstupní investice. „Těmi nejpodrobněji a nejlépe zpracovanými jsou návrhy na zázemí muzea, na novou Galerii draka a na Dům technických dovedností a FabLab. Tyto projekty považujeme za realizovatelné a budeme o nich dále jednat,“ dodává starosta města Ivan Adamec.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.