Ukradená facebooková identita

ilustrační

KONICKO – Počítačový hacker si udělal zálusk na facebookový účet slečny z Konicka. Naboural se do její identity a loudil telefonní čísla z jejích přátel. Ti, kteří poslali, obdrželi oznámení o povolení m-plateb na portál prodávající počítačové hry.

Policisté šetří napadení účtu mladé ženy jako neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. Hacker prostřednictvím účtu loudil telefony z přátel poškozené, aby jim obratem zasílal oznámení o povolení m-plateb na portál prodávající počítačové hry. „Několik z takto oslovených osob poškozenou ženu o věci ihned informovalo a ta věc oznámila policistům. Škoda na majetku nikomu nevznikla, poškozená jen přišla o možnost se do svého profilu přihlásit,“ sdělil tiskový mluvčí policie František Kořínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti a propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.