V kraji klesají počty pozitivních, končí některá omezení. V centrech probíhá rychlé očkování

Ilustrační foto.

KRAJ VYSOČINA – V kraji významně klesl počet pozitivních případů, většina nemocnic hlásí nižší obsazenost covid lůžek. V souvislosti s otevíráním škol začnou příští týden jezdit autobusy dle školního provozu. Pokračuje očkování, a to jak v centrech, tak i u praktických lékařů.

Počet pozitivních případů je oproti minulému týdnu o 28 procent nižší, což znamená 362 případů na 100 tisíc obyvatel. Během víkendu poklesla v pěti krajských nemocnicích obsazenost covid lůžek intenzivní péče pod 70 osob, dnes to bylo dokonce jen 59 osob. Stoprocentní obsazenost ale stále vykazují Nemocnice Nové Město na Moravě a Nemocnice Havlíčkův Brod.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na území celého kraje se od pondělí 12. dubna vrací do mateřských škol předškoláci, 1. stupeň ZŠ se vrátí v rotační formě po týdnu po celých třídách. Kompletní prezenční výuka se rozjede u malotřídních a speciálních škol. „Během jediného dne se podařilo ve spolupráci s hasiči rozvést do 15 obcí s rozšířenou působností antigenní testy pro školy a školská zařízení. Distribuce v rámci spádové oblasti probíhá během středy a čtvrtka,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

V kraji probíhá očkování registrovaných osob. Ve středu 7. dubna bylo na Vysočinu doručeno 11 plat očkovací látky Pfizer/BioNTech. Stejné množství očkovací látky je přislíbeno každý týden během celého měsíce dubna. V květnu by mělo být k dispozici každý týden 14 plat.

Podle statistik je v kraji nyní 179 ordinací praktických lékařů, které provedly registraci osob k očkování. Během měsíce března bylo do 133 ordinací praktiků dodáno 8 600 dávek vakcíny AstraZeneca. Tento týden bylo rozvezeno dalších 700 dávek pro 7 ordinací.