V Mikulově zadrželi muže odsouzeného za vraždu na Slovensku

ilustrační foto

BŘECLAV – Ve středu večer se znovu ukázalo to, že pro policejní spolupráci nepředstavuje státní hranice velkou překážku. Muž odsouzený za vraždu na Slovensku dojel na útěku jen do Mikulova.

Policisté na jihu Moravy obdrželi od svých slovenských kolegů informaci o muži, který měl být na Slovensku odsouzen za násilný trestný čin, před nástupem do výkonu trestu byl monitorován elektronickým zařízením, které si však odstranil a uprchl. Měl jet v modrém terénním Mitsubishi. Čeští policisté proto ihned přijali taková opatření, aby muže v případě, kdy by unikal přes naše území, mohli zadržet.  A to se jim dokonale povedlo. Mikulovští dálniční policisté před půl devátou večerní, tedy necelou hodinu po tom co informaci obdrželi, vypátrali na silnici I/52 podobné vozidlo se slovenskou značkou, ve kterém měl vrah prchat. „Když jej u Mikulova zastavili, ukázalo se, že řidič byl opravdu oním hledaným mužem. S policisty, kteří jej na místě zadrželi, spolupracoval a dokonce jim doznal, že byl na Slovensku odsouzen za vraždu. Nyní jednáme o jeho vydání zpět na Slovensko,“ sdělil policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.