VIDEO: Chtěl oklamat tišnovské policisty, protože za volantem neměl co pohledávat

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – V úterý večer zastavila policejní hlídka čtyřicetiletého řidiče z Brněnska cestou do práce. Měl zákaz řízení, proto se rozhodl zachránit tím, že se začal vydávat za svého blízkého příbuzného.

Řidič vyjmenoval téměř všechny podrobnosti, které o svém příbuzném znal. Jenomže mu plán nevyšel. Jakmile policisté zadali nadiktované údaje do služebního telefonu, nestačili se divit. Na displeji se jim ukázala fotografie zcela jiné osoby. Hříšník poznal, že již nemá cenu zapírat a policistům se nakonec přiznal. Jak sám uvedl, chtěl je oklamat, protože téměř pět let má zadržen řidičský průkaz. „Navíc měl i pozitivní test na drogy. Protože se bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření v nemocnici, bude muset nyní počítat s tím, že mu ve správním řízení může být uložena sankce v řádech desetitisíců korun,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.